« powrót

Poradnik akwarystyczny dla początkujących

Wstęp

To, co spisano w tym krótkim poradniku, ma służyć pomocą jedynie przy podstawowych problemach, często występujących przy zakładaniu i rozruchu słodkowodnego akwarium. Akwarium słonowodne stanowi nieco wyższy stopień trudności i zagadnienia dla niego specyficzne nie zostały tu ujęte.

Dlatego też, jeśli poważnie traktujesz wspaniałą pasję jaką jest akwarystyka, koniecznie zaopatrz się w odpowiednią literaturę, poszukaj wiadomości w internecie, (bogaty zbiór posegregowanych tematycznie odnośników znajdziesz na stronie Michała Juncewicza , możesz też skorzystać z wyszukiwarek internetowych ), przedstaw swoje wątpliwości w grupie dyskusyjnej news:pl.rec.akwarium. Dopiero kiedy będziesz wiedział czego potrzebują Twoi podopieczni i umiał zapewnić im odpowiednie warunki - możesz liczyć na sukcesy w hodowli. Zyskasz też coś, co sprawia, że akwarium staje się czymś więcej niż gromadką wodnych stworzeń trzymanych w szklanym pojemniku.

Jeśli przeglądając te strony dojdziesz do wniosku, że jakiś ważny, a popularny problem został pominięty - lub może znalazł się tu jakiś błąd - napisz do mnie, proszę.

Łukasz Kozicki